Meisterdamislaager

10-14 august Kiilis

Sel suvel korraldame koos klaasikunstnik Kaire Lehtsaarega Kiilis meisterdamislaagri. Laagris valmistavad lapsed endale sellise kena komplekti, nagu pildil näha.

Registreerumiseks saatke palun e-mail 

info@qpeale.ee hiljemalt 26. juuliks.

Millal? 10-14. august kl 10-15.
Grupi suurus: 10 last + 2 õpetajat. Töö käib kahes grupis, st korraga on ruumis 5 last + õpetaja. Laager toimubki ainult siis, kui registreerub 10 last.
Kus toimub? Vallamajas olevates klassiruumides ja Kiili keskuses õues. Nii palju kui saame, teemegi tööd üldse õues. Lõuna ajal sööme kena ilma korral pargis piknikutekkidel.
Ajakava: kl 10-12 meisterdamine, 12-13 soe lõuna (toit tuuakse kohvikust igaühe jaoks karpidesse pakituna) ja liikumine õues, 13-15 meisterdamine.

Meisterdamislaager_10_14 august_Kiili_Qp

Mida laagris teeme (valmiv komplekt ongi fotol, lisandub lauakaunistus):

1) Laps valmistab endale vineerist kandiku. Igaüks saab mõõtu lõigatud vineeri. Selle juurde lõikab ise käsisaega parajaks puidust liistud kandiku ääriseks, akutrelli ja kruvidega kinnitab liistud kandiku külge. Siis puurib augud, millest punub läbi paelad kandiku käepidemeteks. Kui vaja, siis õpetaja muidugi aitab:) Seejärel maalib kandiku veekindla värviga (akrüül) põnevaks kunstiteoseks.

2) Valmistab laudlina. Iga laps saab valge puuvillase kanga, ca 50×150 cm. Batika tehnikas värvime need riidevärvidega ära. Lapsed teevad valge kanga sisse sõlmi või volte ja seejärel keedame neid potis riidevärviga.  Jahutame ja harutame sõlmed-voldid lahti ning ahhetame, et oh, kui ilus :).

3) Juba tuttav klaasist taldriku tegemine aga alati leidub ka selle juures midagi uut ja põnevat :).

4) iga laps teeb ka kolm savist asja (näiteks tassid ja küpsisealus). Küpsisealus on skrafito tehnikas (need grasuuritakse otse märjale savile, selline teistmoodi ja põnev tehnika), teised kaks on traditsioonilised savitööd (need glasuuritakse pärast kuivamist ja ahjus põletamist ning selle glasuurimistöö teeme meie. Neid ei jõua laagri jooksul ära kuivatada ja eelpõletada, et lapsed saaksid glasuurida).

5) Valmistame lauakaunistused. Puidust alusele ehitame looduslikest materjalidest kompositsioonid.

Mine tea, võib-olla jõuame veel midagi valmistada, nt laudlinaraskused, et tuul õues lina laualt ei viiks.

Laagri tegevusi alustame klaasi ja saviga, et need saaks rutem ahjus sulatatud/põletatud.
Siiski jäävad savitööd veel ka laagri viimasel päeval meie juurde ja need saab kätte u nädal hiljem.

Reedel aga saab rõõmsalt koju minna kaasas üleni omatehtud kandik, laudlina, lauakaunistus, klaasist taldrik ning hulgaliselt uusi põnevaid kogemusi ja teadmisi. Savitööd saab kätte siis veidi hiljem.

Laagri hind ühe lapse kohta on 155 eurot (koos käibemaksuga) (sisaldab ka lõunat).